Труба стальная бесшовнаяТруба стальная бесшовная

Труба сталева кругла є металовиробом циліндричної форми, відносно великою довжиною, для виготовлення якого застосовуються вуглецеві, леговані і нержавіючі сталі.

Класифікація круглих труб
Труби за способом виробництва поділяються на безшовні, що виготовляються з цільних злитків та трубних заготовок шляхом пресування або шляхом прокату; зварені з листової або смугової сталі, що пройшла початкове формування; литі, що виробляються труболиварними машинами.

Труби сталеві безшовні
Назва цієї труби визначається особливістю її виробництва. Труби сталеві виготовляються зі сталевої заготовки без шва.
Класифікуються сталеві безшовні труби за способом та температурою виробництва. Існує чотири способи виготовлення безшовних труб: прокат, волочіння, кування та пресування.

За температурами виробництва безшовні труби поділяються на холоднодеформовані та гарячедеформовані.

- Гарячедеформована сталева труба виготовляється із суцільної кольорової заготовки за допомогою методу гарячого деформування, при цьому вона не має жодного шва, ні поздовжнього, ні зварювального.

Застосування безшовних труб різноманітне. Це і нафтова промисловість: труби бурильних установок, насосно-компресорні. Обсадні труби, що розділяють газоносні та нафтоносні пласти, що оберігають від обсипання породи у свердловину. Крім цього застосовуються в установках для буріння водних та газових свердловин. Товстостінні труби витримують значний тиск – використовуються для прокладання нафто- та газопроводів. Зокрема безшовні труби, що пройшли гідро- та пневмовипробування, незамінні як газопроводи безпосередньо у житловій зоні: у будинках та на виробництві. Ціліснотягнуті термічно оброблені труби мають високу надійність і використовуються для передачі під високим тиском рідин, газів. Завдяки теплопровідності використовуються для котелень та опалювальних систем. А також як різноманітні накопичувальні балони, колектори багатоповерхових будинків. Безшовні гарячекатані труби добре зарекомендували себе як елементи та деталі різних механізмів. Безшовні труби експлуатуються в машинобудуванні, гірничо-шахтному машинобудуванні та всіх видах будівництва.

Для роботи з агресивними середовищами на виробництві застосовують корозійностійкі марки сталей для гарячекатаних труб. Як правило, це тонко-і товстостінні труби сталеві, що витримують, крім усього, і термічні навантаження. З них роблять напівфабрикати для технічних судин і ємностей. Як елемент зварних металоконструкцій та у виробництвах, де є високий тиск, використовуються безшовні труби з конструкційної низьколегованої сталі. Як показує багаторічний досвід, сталеві труби незамінні на високовідповідальних ділянках різних видів виробництва.

- Холоднодеформовані сталеві труби виготовляються методом холодного прокату сталі. Труби одержувані, в такий спосіб прокату до 20% стійкіше до деформації, т.к. їх кристалічні грати не змінюється під впливом високих температур.

Холоднодеформовані труби поділяються на холоднокатані - виготовляються методом прокатки в холодному стані, і холоднотягнуті - методом витягування або волочіння. Сировиною для холоднодеформованих труб є заготовки з гарячекатаних труб, виготовлених методом пресування. Для даного методу виробництва характерне використання нержавіючих, вуглецевих та легованих сталей. Оскільки труби холоднокатані відносяться до універсальних, то проходять хімічне травлення, термічну обробку, а також гідровипробування та за потребою ультразвуковий контроль. Мають підвищену якість зовнішньої та внутрішньої поверхні, точні розміри товщини та діаметра по всій довжині виробу.

Сталеві холоднокатані труби досить широко застосовують у точному машино- та приладобудуванні. В результаті подвійної прокатки: холоднодеформовані труби можуть виробляти з гарячедеформованих, якість різко підвищується: збільшується точність розміру та форми по всій довжині виробу, покращується якість зовнішньої та внутрішньої поверхонь. Після прокату труби проходять тестування на розтяг, стиск, твердість, вигин. Якість х/д труби можна визначити за здатністю до згинання: чим більший ступінь деформації здатна витримати труба – тим краще. Оскільки після подібної обробки усі випробування витримуються – труби широко застосовують у суднобудуванні, нафтогазовій промисловості тощо. Тонкостінні труби, у тому числі з кольорових металів, також знайшли своє застосування в дизайні: з них роблять меблеву фурнітуру або арматуру освітлення.

За умови, що стінка холоднокатаної труби тонша за гарячекатану – вона більш міцна і довговічна. Стійкість до корозії забезпечує тривалу відповідність санітарним нормам.
Сталеві труби потрібні всім. Якщо замислитись нас просто оточують сталеві труби – водогазопровідні, теплотраси під землею і в повітрі на опорах, зміяться по стінах; рами та несучі конструкції, деталі машин та механізмів. Більшість будівельних організацій вважають за краще інженерні комунікації проводити сталевими трубами ВГП (водогазопровідними). Київські будівельні організації споживають значну кількість сталевої труби – Київ будується.

По сталевих водогазопровідних труб у квартири подається газ та вода. Хоча останнім часом розведення водопроводу всередині квартири все частіше виконується пластиковими або металопластиковими трубами, але магістральні водогазопровідні труби, як і раніше, представлені сталевими трубами і тільки сталевими трубами.

Без сталевих труб не обійдуться багато галузей промисловості. Неможлива без сталевих труб нафтогазова промисловість. Нафта, газоподібна та рідка, сипуча сировина подається до місця використання по сталевих трубах. При цьому часто під таким тиском, який здатний витримати виключно посилені сталеві труби. Сталеві труби, як кровоносні судини організму промисловості.

У машинобудуванні, будівництві труби самі використовуються як сировина і конструкційний матеріал. Наприклад, кільця підшипників нарізаються із заготовок – сталевих труб 6-го класу. Широке застосування знаходять сталеві профільні труби. Профільними трубами називають сталеві труби, поперечний переріз яких відмінно від круглого за формою: квадратне, прямокутне, шестигранне та інші складніші форми. Використання профільної труби при зведенні конструкцій – ангарів, складів, павільйонів та інших споруд дозволяє суттєво економити матеріал, а, отже, і кошти. Міцність та зручність монтажу профільних труб визначається формою профілю та маркою сталі.

дивіться також:

АрматураБалкаКвадрат
Круг сталевийАркуш гарячекатаний сталевийОцинкований лист
Аркуш просічно-витяжнийЛист рифленийАркуш холоднокатаний
Смуга сталеваПрофнастилЗварна сітка для кладки
Труба водогазопровідна (ВГП)Труба профільнаТруба сталева безшовна
Труба сталева електрозварювальнаКуток сталевийФіксатори
ШвелерЕлектродиТруби Б/У
Дріт в'язальнийЦвяхи