Труби б/в, лежачі та відновлені труби

Будь-яке будівництво – це великі фінансові витрати. Але їх можна зменшити, якщо добре підібрати матеріали. Ми пропонуємо вам заощаджувати кошти, купуючи замість дорогої нової трубної продукції більш доступні лежачі, б/в труби або відновлені.

Лежалі труби
Лежали прийнято називати труби, які протягом декількох років зберігалися на складах і ніколи не були використані. На них збережено всі необхідні маркування. Погіршити їх стан могли лише негативні дії довкілля.
Епітет «лежалі» часто сприймається негативно. Але щодо труб він може означати, що вартість їх буде набагато меншою, ніж ціна нових. Звісно, розглядати вартість слід з урахуванням стану продукції. У свою чергу, стан лежачих труб залежить від умов зберігання.

Якщо лежалі труби знаходяться в хорошому стані, то на їх застосуванні можна добре заощадити при зведенні невідповідних будівельних об'єктів. Такі труби можуть бути використані як свай, різні опори, а також водостоки. Якщо ви купуєте лежачі труби відмінної якості, то можете їх сміливо застосувати під час створення водопровідних систем або каналізаційних.

Труби бу та їхнє повторне використання
Труби зазвичай поступаються лежачим за якістю. Але буває і так, що вони виявляються навіть кращими за нові. Незважаючи на це, вартість труб уживаних у кілька разів менша, ніж ціна нових або лежачих. Труби б/в - це не прийшли в непридатність, а просто замінені на нові ще до закінчення терміну їх експлуатації. Іноді до цієї категорії включаються і нові труби, які не пройшли контроль якості на заводі-виробнику.
Труби можна з успіхом використовувати як свай, а також при створенні водостоків і тимчасових споруд. Велику економію дають труби у будівництві. І це зрозуміло: навіщо купувати дорогі нові труби, якщо їх вживані аналоги будуть не гіршими.

Відновлені труби – нове із якісного старого
Пошкодження на б/в та лежачих трубах можна видалити шляхом відновлення. В результаті цієї процедури виходять вироби, що зовні не відрізняються від нових і практично не поступаються їм за якістю. Натомість вартість відновлених труб суттєво нижча (у 2-3 рази), ніж ціна нових. В даний час труби відновлені широко застосовувані під час створення водопроводів (технічних), а також теплотрас. Незамінні вони й у будівництві при своїх роботах.

Ще кілька десятиліть тому ніхто й не замислювався над тим, як використати труби, що були вбиті, повторно. Однак націленість виробництва та будівництва на мінімізацію витрат призвела до виникнення ідеї відновлення б/в труб. Для цього труби спочатку досліджують наявність дефектів за допомогою спеціального приладу - дефектоскопа. Також оцінюються геометричні властивості труби. При позитивній оцінці проводиться механічне очищення виробу від бруду та старої ізоляції. На заключному етапі нарізаються нові фаски і наноситься ізоляція. Таким чином, б/в труба максимально наближається до нової характеристики.

Несумлінні постачальники часто видають одну якість труб за іншу. Наприклад, відновлені труби, замасковані ізоляційними матеріалами, продавалися як нові, або очищені вживані пропонувалися, як лежачі. Ми гарантуємо, що продаємо саме ту продукцію, про яку говоримо, бо самі робимо обробку труб.

Ми надаємо своїм клієнтам повну інформацію про товар, що продається, і завжди залишаємося на зв'язку з покупцем, консультуючи його при необхідності. Часто, у багатьох оголошеннях про купівлю або продаж такої металопродукції, як труби сталеві б/в, крім їх розмірів вказують і на те, в якій галузі вони були використані. Йдеться про транспортований по трубопроводу продукт до демонтажу труб. При цьому ми можемо спостерігати, що переважна більшість пропозицій містить вислів про те, що трубопродукція взята з-під нафти, газу та води. Найбільш часто зустрічаються також труби з-під легких нафтопродуктів, пари (гарячої води) та іншої хімії. Бувають також порожнисті предмети з різних конструкцій типу повітроводів, які використовуються дуже рідко. Але екзотику ми не розглядатимемо. Поговоримо про основні види даних виробів з погляду їхнього первісного вживання.

Отже, що можна очікувати від сталевої труби б/в, якщо знати початкову область її застосування? Якщо така продукція попередньо не піддавалася обробці, то, напевно, слід очікувати наступного:

• Газ. Таку трубу можна назвати відносно чистою всередині та ізольованою зовні. Її захист в основному буває плівковий або бітумний. Виготовляється вона безшовним або прямошовним електрозварювальним способом. Практично вся газівка великих діаметрів була взята з-під магістрального газу. Такі газопроводи працюють під великим тиском (75 атм і більше). Відповідно, до такої труби висуваються дуже високі вимоги. Для неї існує спеціальний ДЕРЖСТАНДАРТ 20295-85, а також багато ТУ. Для її виробництва йдуть якісні низьколеговані сталі підвищеної міцності.

• Нафта. Це труба ізольована від магістральних нафтопроводів. Перед тим, як демонтувати її, обов'язково промивають від слідів нафтових продуктів. Однак деякі залишки нафтопродуктів неминуче залишаються. Більше того, у реалізацію часто потрапляють труби сталеві б/в, здобуті якимось іншим шляхом без попереднього промивання. І тут із порожнього предмета буквально випливає нафтова гуща. Крім того, потреба у внутрішній очистці труби від зайвих домішок цілком і цілком може позначитися на її ціні. В інших параметрах така труба має схожість магістральною газівкою.

• Вода. Труба з-під води найчастіше виробляється в бітумній ізоляції. Внаслідок відсутності захисту від електрокорозії під зовнішньою ізоляцією можна виявити осередки корозії, які можуть бути навіть наскрізними. Внутрішня поверхня має суттєві дефекти від корозії. Вартість такої сталевої труби дешева відповідно до дуже низької якості. Застосування такі труби знаходять як футляри, пальи, проколи і т.д.

• Пар. Труба із систем гарячої води та теплопостачання. Особливий акцент варто зробити на гарну сталь та ГОСТ. Незважаючи на те, що у корозії тепломагістралей спостерігається суттєвий осередковий характер, при їх демонтажі зустрічаються далеко не погані труби з досить невеликим зношуванням.

• Лежача труба. Це порожній предмет із зберігання. Це означає, що цей виріб раніше не був використаний і не піддавався механічній обробці. Це не нова труба. Вона "лежала" на складі, внаслідок чого втратила свій товарний вигляд. Коли вона стане лежачою, визначити неможливо. Тут важливий не так термін, як умови зберігання. Її можна розцінювати як дешеву і при цьому не використану. Як правило, вона має не сертифікат якості, а його підробку.
Наведені вище характеристики труб сталевих б/в наведені в типовому порядку, але їх якість незалежно від первісного використання може змінюватись. Все залежить від безлічі факторів: терміни експлуатації трубопроводу, середовище його застосування, специфікація продукту, що транспортується, терміни зберігання без використання, стан катодного захисту та ін. Зважаючи на те, що в завдання трубопроводу входить відстеження рельєфу місцевості, характеристикам труб на різних ділянках властиво відрізнятися.
димості та допомагаючи. Для нас цінний кожен клієнт Сьогодні більшість будівельних і металургійних підприємств використовують труби сталеві б/в. Однак для їх ефективної експлуатації необхідно знати галузі застосування труб. Насамперед їх використовують при зведенні різноманітних споруд, де потрібно зробити якісь часові конструкції, наприклад, такі як водосток. Вочевидь, що купівля нових труб у разі - це додаткова витрата коштів. При забиванні паль також має сенс купувати не нові, а ті, що були у використанні, що набагато вигідніше. Крім того, більшість таких труб може бути практично новими, але виведеними з ладу з будь-яких економічних міркувань. З цього випливає, що купівля чи продаж цих порожніх предметів представляється як досить прибутковим бізнесом, а й економічної доцільністю застосування вже наявних ресурсів.

Сьогодні можна зустріти велику різноманітність компаній, що пропонують комплексні поставки труб, сферою застосування (труби б/в) яких є такі:
• нафту (очищені);
• газ;
• вода.

Такі труби є незамінними в якості стовпів, опор, паль, опалубки котлованів, виробничих конструкцій, аспірації приміщень, портових споруд і в дорожньому будівництві. Багато хто стверджує, що дані вироби виступають як стабільне джерело якісної і недорогої сировини на досить тривалий термін, оскільки вони не піддавалися корозії і мають великий запас міцності.

Область застосування труб
Трубна продукція надходить у реалізацію після демонтажу магістральних трубопроводів. Висока корозійна стійкість та механічна міцність забезпечується завдяки якісній сталі, що використовується при їх виробленні. Крім цього, встановлені ГОСТом випробування для таких труб знижують ризики для їх повторного використання для напірної каналізації та водоводів, тиск у яких значно нижчий, ніж у газопроводах. У ході оновлення труб знімають стару ізоляцію, очищають виріб, нарізають фаску. На замовлення клієнта вони також можуть піддаватися новим гідровипробуванням, і додатково наноситься свіжа ізоляція, що надасть їм товарного вигляду.

Труба б/в цікава для покупців своєю ціною, оскільки вона нижча у багато разів на відміну від нової, за аналогічної якості. Труби, що були у використанні, - це насамперед та продукція, яка була замінена на нову перед закінченням терміну експлуатації або лежачі вироби на трубопрокатних заводах, що не пройшли контроль якості.

При покупці чи продажу металопродукції необхідно враховувати такий момент, як розміри металевих труб. Як у нової, так і у вживаної труби є два основні типи параметрів: технічні та геометричні. Поговоримо про останні... Це товщина стінки, зовнішній діаметр та довжина. Габарити визначаються відповідними ГОСТами, причому зовсім різними для різних способів виробництва виробів. Діаметр і товщину завжди вказують у міліметрах, а довжину – у метрах.
Основні діаметри на ринку труб сталевих б/в: 159, 219, 273, 325, 377, 426, 530, 720, 820, 920, 1020, 1220, 1420.

Для кожного розміру металевих труб та методу їхнього виробництва сортаментом визначено свій діапазон товщин стінки. Мінімальна і максимальна товщина тим більша, чим більший діаметр. Наприклад, прямошовна труба діаметром 530 мм може бути зі стінкою 5-24 мм з кроком 1 мм, а труба 1020 мм - від 8 до 32 мм. Однак не всі товщини досить широко представлені на ринку цієї металопродукції.

Важливий момент: ДЕРЖСТАНДАРТ передбачає і допускає відхилення по товщині стінки, причому досить великі. Наприклад, п/ш труба 1020 мм зі стінкою 10 мм може мати відхилення від номінальної товщини до 0,8 мм як меншу, так і більшу сторону. При кроці товщини в 1 мм це дуже багато, тому що при цьому перетинаються сусідні за сортаментом позиції. Тому не варто дивуватися, якщо прямі вимірювання товщини стінки не співпадатимуть із заводським маркуванням.
Важливе значення мають розміри металевих труб щодо їх ваги, отже, і вартості. Вказівка цін за вагу трубної продукції, а не за погонні метри, пов'язана з переважанням вартості труби сировинної складової. Зрозуміло, трубу не зважують. Йдеться про теоретичну вагу, зазначену в ГОСТ.

Крім геометричних розмірів металевих труб повинні розглядатися і технічні вимоги (умови): якість сталі, шов, випробування та маркування. Це регламентується різними ГОСТами та ТУ.


Крім геометричних розмірів металевих труб повинні розглядатися і технічні вимоги (умови): якість сталі, шов, випробування та маркування. Це регламентується різними ГОСТами та ТУ.

 

дивіться також:

АрматураБалкаКвадрат
Круг сталевийАркуш гарячекатаний сталевийОцинкований лист
Аркуш просічно-витяжнийЛист рифленийАркуш холоднокатаний
Смуга сталеваПрофнастилЗварна сітка для кладки
Труба водогазопровідна (ВГП)Труба профільнаТруба сталева безшовна
Труба сталева електрозварювальнаКуток сталевийФіксатори
ШвелерЕлектродиТруби Б/У
Дріт в'язальнийЦвяхи